Kalıcı markalama ve ürün takip

Kalıcı markalama ve ürün takipEndüstriyel markalama sistemleri

Seri numara, logo, veya 2D DataMatrix kodu ürünlerinize markalamak için çözüm sunuyoruz. Dünya çapında 40,000 adetten fazla kullanılmakta olan Technifor marka makinelerimizdeki DPM (Direkt Parça Markalama) sistemleri, basit atölye gravür makinelerinden otomatik kamera okuyucusuna sahip tam izlenebilirlik çözümlerine kadar hizmetinizdedir.

30 yılı aşkın kalıcı markalama uzmanı Technifor ile uygulamanıza en uygun olan markalama makinesi teknolojisini seçmenize yardımcı oluyoruz:

 • lazer, nokta vuruşlu veya kazımalı teknoloji,
 • entegre edilebilen, sabit veya taşınabilir makineler,
 • hızlı, kontrast, derin veya yüzey markalaması
 • seri numaralar, logolar, 2D datamatrix kodları, semboller, tarihler, vb.
 • Uygulama laboratuvarımız "ürün tanımlama özellikleri"ne erişimi ücret karşılığı olmadan kullanımınıza sunmaktadır.

  İzlenebilirlik, geri çağırma kampanyalarının masraflarını azaltır ve üretim sürecini geliştirir. İzlenebilirlik sayesinde, ürünleriniz hakkındaki "ne, nerede, ne zaman?" sorularına cevap verebilirsiniz. 2D DataMatrix kodunun kullanılması ürünün ömrünün başından itibaren tanımlanması ve kişiselleştirilmesinde size yardımcı olur.
  Stratejik olarak konumlandırılan kameralar bileşenin konumunu öğrenmenize yardımcı olur. Markalanan kodun doğrulanması hatalı parçaların reddedilmesi, aksaklığın rapor edilmesi ve bakım tarihlerinin belirlenmesinde kullanılır. Veri tabanına yapılan bağlantı ile daha sonra çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanılmak üzere verilerin kaydedilip üretim sürecinin geliştirilmesine olanak sağlar.
  Alp Mühendislik, üretim süreci boyunca her parçanın takibi için montaj hatlarına markalama ve doğrulama sistemleri entegre ederek kapsamlı çözümler sunmaktadır.

 • Gözle okunabilir markalama: seri numaraları, referans, metin ve ürün tanımlama sembollerinin direkt ve kalıcı olarak markalanması.
 • Kamerayla okunabilir markalama: Data Matrix kod markalama üretim sırasında kamera kullanılarak parçaların otomatik şekilde tanımlanmasına olanak sağlar.